Çekirge Mah. 1. Murat Cad. No: 13, 16265 Osmangazi/Bursa
0 (224) 236 61 71
Cuma Meclisi  |  Bekir Çiçek
2856 defa okundu
28 Aralık 2016 Çarşamba - 22:40
A1
A2
A3
A4
Cuma Meclisi  |  Bekir Çiçek

Yeni yılın ilk gününe tesadüf eden Cuma Meclisi programımızın ilk misafiri, kendisini 2009 yılı ramazan ayı için TRT 1 tarafından hazırlanan Sufi Klipler'de “Ey dide nedir uyku, gel uyan gecelerde“ ilahisi ile tanıdığımız Dergâh ilahi grubundan Bekir Çiçek’ti.

Habere Ait Resimlerini Görmek İçin Tıklayınız

Program yönetim kurulu üyemiz Prof. Dr. İsmail Güler’in besmelesiyle her zaman olduğu gibi saat 20.00'de başladı. Cuma gecesi yapılan hicretle ilgili programlardan bahisle asıl muhacirliğin ömrün sonuna kadar devam eden bir süreç olduğunu yani her günahtan kaçışın, her Allah’a ve rızasına ulaşma çabasının bir hicret espirisi taşıdığını ifade etti. Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Yüksek Lisans öğrencisi Kerküklü Muhammed Adnan kardeşimiz hicretten mülhem Fetih Suresi'nin 1. sayfasını okudu, İsmail Güler hocamız kıraat olunan ayetlerin mealini verdi.

Miladi yılbaşına alternatif bir program yapmak düşüncesi taşımayan ve fakat ilk defa ilahiler ve kasidelerin meşk edildiği, dostlarımızın kalplerine sözle değil güzel bir sesle dokunmaya çalıştığımız bir program oldu. Meşk edilen ilahi ve kasidelerle çok duygulandık, Efendimizi (as) yanı başımızda çokça hissettiğimiz demlerimiz oldu.

Sancağı almış eline ilahisiyle bizi Efendimizin arkasında kutlu Ashabının arasında bir sefer için yolu koyulmuş hissettik..

Canım arzular kasidesi, Medine’ye Varamadım ilahisi ve Şair Kuddusi’nin: Arz-u Hal İçin Sultana geldim gazeliyle Efendimize duyduğumuz hasreti iliklerimize kadar hissedip hüzünlendik..

Ey Canımın Afıtabı (Güneşi) Sen Safa Geldin Safa, gazelinde Efendimizi mekânımızda, Ah Ümmeti Vah Ümmeti Deyu Ağlar Muhammed ilahisiyle Efendimizin bize olan şefkat ve muhabbeti ile ürperip, mutlu olduk..

Programımız birer Arapça ve Kürtçe ilahiden sonra Muhammed Adnan Efendimizin Medine’yi şereflendirişi esnasında okunan Talea’l-Bedru Aleyna ilahisini okudu. Ziya Paşa’nın Asafın Mikdarını Bilmez Süleyman Olmayan gazeli son eser olarak söylendi..

Bekir Çiçek ve sazende kardeşlerimizden Allah razı olsun. Sami Özbağkıran dostumuz ve kardeşi Hayrettin Özbağkıran, Bekir Çiçek’le Birlik Vakfı arasında muhabbet bağının düğümünü atmaya vesile oldular. Sağ olsunlar…

Program Yönetim Kurulu Üyemiz Mehmet Şenocak tarafından Bekir Çiçeğe Vakfımızın plaketinin sunulması ile sona erdi.

Etiketler :

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

hemen-paylas sayfayı-yazdir
endavet.com
> (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-69012837-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); type="text/javascript"> (function (d, w, c) { (w[c] = w[c] || []).push(function() { try { w.yaCounter33121573 = new Ya.Metrika({ id:33121573, clickmap:true, trackLinks:true, accurateTrackBounce:true, webvisor:true, trackHash:true, ut:"noindex" }); } catch(e) { } }); var n = d.getElementsByTagName("script")[0], s = d.createElement("script"), f = function () { n.parentNode.insertBefore(s, n); }; s.type = "text/javascript"; s.async = true; s.src = "https://mc.yandex.ru/metrika/watch.js"; if (w.opera == "[object Opera]") { d.addEventListener("DOMContentLoaded", f, false); } else { f(); } })(document, window, "yandex_metrika_callbacks"); type="text/javascript">document.write(unescape("%3Cscript src=%27http://s10.histats.com/js15.js%27 type=%27text/javascript%27%3E%3C/script%3E")); type="text/javascript" > try {Histats.start(1,3210865,4,137,112,33,"00011111"); Histats.track_hits();} catch(err){};