Başkanın Mesajı

1958 yılında Muş’ta doğdum. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimimi Malazgirt’te tamamladım. 1975 yılında Milli Türk Talebe Birliği’nin Malazgirt Şubesi’nin kurucu başkanlığını yaptım. Son sınıf öğrencisi olarak 1976-1977 yıllarında Bursa Yıldırım Beyazıt Lisesi’nde okudum. 1978 yılında Harita Mühendisliği bölümüne girdiğim Yıldız Teknik Üniversitesi’nde eğitimime devam ettim. İstanbul’da kaldığım süre boyunca MTTB ve Akıncılar gibi kuruluşlarda çeşitli sosyal faaliyetlere katıldım. 1984 yılında hayatımın en önemli dönemlerinden biri olan evliliğe adım attım. 1991 yılına kadar İstanbul’da yaşadım. Aynı yıl içinde Bursa’ya taşındım ve ticarete atıldım. Uzun yıllar ticaretle uğraştım ve 2009 yılında Birlik Vakfı Bursa Şubesi başkanlığı görevini devraldım. Mimar ve Mühendisler Grubu Bursa Şubesi Başkanlığı da dahil olmak üzere çeşitli görevlerde bulundum.

Birlik Vakfı, 1983 yılında 1980 darbe yönetimi tarafından kapatılan Milli Türk Talebe Birliği’nin yokluğunda üniversitelerimizde oluşan mukaddesatçı ve muhafazakâr gençliğin inşası ve örgütlenme ihtiyacını karşılamak üzere eski kültür bakanlarımızdan İsmail Kahraman Bey’in önderliğinde, aralarında şimdiki Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da bulunduğu bir grup idealist insan tarafından 29 Mayıs 1985 tarihinde kurulmuş bir vakıftır. Vakfın gayesi; geleceğin teminatı olan insanımızın inançlı, vatansever, kültürlü ilmi seviyesi yüksek, çağdaş bilimsel ve teknolojik bilgilere sahip birer şahsiyet olmalarını sağlamak ve milletimizin birlik ve huzur içinde kalkınma ve gelişmesine katkıda bulunmaktır.

Birlik Vakfı Bursa Şubesi ise 1993 yılında kurulmuştur. Kuruluşundan günümüze kadar vakfın gayesine ve hedeflerine uygun olarak faaliyetlerini sürdürmüştür. Halen Hüdavendigar Külliyesi’ndeki şube merkezinde çalışmalarına devam etmektedir. Vakfımız, üniversite öğrencileri öncelikli olmak üzere halka açık programlar da yapmaktadır.